Kontakt

Mediator
mgr Bożena Smyczyńska

Kom: +48 605 339 225
Tel./faks: 77 454 52 63
e-mail:

Jak skorzystać z mediacji?

Mediacja może być pierwszym krokiem, zanim podejmiecie Państwo decyzję o skierowaniu swojej sprawy do sądu. Należy wtedy skontaktować się z Mediatorem po nr +48 605 339 225 lub na adres mailowy: .

Możecie Państwo wspólnie zdecydować się na udział w mediacji, lub w przypadku braku porozumienia z drugą stroną należy skontaktować się z Mediatorem i poprosić o pośrednictwo w kontaktach. Mediator skontaktuje się z druga stroną konfliktu, wyjaśni zasady i reguły mediacji.

W przypadkach, kiedy sprawa już toczy się przed sądem, należy złożyć wniosek do sądu o skierowanie sprawy do mediacji.

Mediacja to Twoja rozmowa z drugą stroną o trudnych sprawach, prowadzona w obecności Mediatora – osoby, która pomoże się porozumieć i będzie dbać o to, aby nikt nie poczuł się stratny, czy pokrzywdzony.

Pomagam rozstającym się rodzicom sporządzić plan opieki nad ich dziećmi – ustalić tygodniowy, miesięczny czy roczny rozkład opieki nad dziećmi, omówić kwestie wakacji,sposobu spędzania świąt, zajęć dodatkowych, opieki medycznej, kontaktów z innymi członkami rodziny lub inne trudne tematy.

Zapraszam do korzystania z pomocy.
Umów się na mediację.

Bezpłatny dyżur Mediatora
W każdy wtorek od godz. 16.00 do 17.00 (proszę o uprzedni kontakt telefoniczny).

W ramach dyżuru można bezpłatnie spotkać się z Mediatorem i uzyskać szczegółowe informacje na temat:

  1. Czym jest mediacja i jakie są jej zasady;
  2. Jakie korzyści dla stron wynikają z mediacji;
  3. Czym mediacja różni się od procedury sądowej.

W każdy pierwszy poniedziałek miesiąca, w godz. od 17.00 do 18.00, zapraszam na bezpłatny dyżur mediatorów do Sądu Okręgowego w Opolu przy Pl. Daszyńskiego 1.

Wnioski do pobrania: